Murata LQH31MN2R7K03L
General Purpose Inductor, 2.7uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, , 3216/1206
Production
Demande un échantillonFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Murata LQH31MN2R7K03L.
_legacy Avnet
Datasheet3 pagesIl y a 15 ans
Datasheet3 pagesIl y a 17 ans
element14 APAC
Ciiva
Geoflip
Future Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
EE Concierge
SymboleEmpreinte
SnapEDA
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2002-09-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
LTB Date2024-03-31
LTD Date2024-09-30
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
Pièces détachées
Ind General Purpose Chip Wirewound 2.7uH 10% 7.96MHz 25Q-Factor Ferrite 145mA 1008 T/R
API Delevan1025-30KTR
RoHS Compliant 2010 Axial fixed air core inductor 100MHz 550mOhm 2.7muH 10%
TAIYO YUDENLK21252R7K-T
Inductor RF Shielded Multi-Layer 2.7uH 10% 10MHz 45Q-Factor Ferrite 0.05A 0.55Ohm DCR 0805 T/R
General Purpose Inductor, 2.7uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering,, 3225/1210
Multilayer Inductor, 2.7 uH, 250 Milliohm, ± 10%, 100 MHz, 50 mA, 0805 [2012 Metric]
Ind RF Chip Shielded Multi-Layer 2.7uH 10% 10MHz 50Q-Factor Ferrite 50mA 1206 T/R
Descriptions
Descriptions de Murata LQH31MN2R7K03L fournies par ses distributeurs.
Inductor General Purpose Chip Unshielded Wirewound 2.7uH 10% 1MHz 35Q-Factor Ferrite 135mA 715mOhm DCR 1206 Embossed T/R
LQH31M Series 1206 2.7 uH 10 % 135 mA Unshielded SMD Wirewound Inductor
Chip Inductor (Chip Coil) for General Use Wire Wound Type LQH31M Series
INDUCTOR, 2.7µH, 10%, 1206 CASE; Inductance: 2.7µH; Product Range: -; DC Current Rating: 135mA; High Frequency Inductor Case: 1206 [3216 Metric]; Inductor Construction: Wirewound; DC Resistance Max: 0.55ohm; Inductance Toleran
; Inductance:2.7µH; Inductance Tolerance:± 10%; DC Resistance Max:0.55ohm; DC Current Rating:135mA; Self Resonant Frequency:43MHz; Core Material:Ferrite; Inductor Case Style:1206; No. of Pins:2; Resistance:0.55ohm ;RoHS Compliant: Yes