Murata LQH31HNR50K03L
Inductor RF Chip Wirewound 500nH 10% 1MHz 60Q-Factor Ferrite 260mA 572mOhm DCR 1206 Embossed T/R
Production
Demande un échantillonFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Murata LQH31HNR50K03L.
element14 APAC
Datasheet2 pagesIl y a 18 ans
Ciiva
Arrow.cn
Geoflip
_legacy Avnet
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
EE Concierge
SymboleEmpreinte
SnapEDA
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2002-09-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
LTB Date2024-03-31
LTD Date2024-09-30
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
Pièces détachées
General Purpose Inductor, 0.5uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 1005/0402
TAIYO YUDENHK2125R47K-T
Ind High Frequency Chip Multi-Layer 470nH 10% 50MHz 10Q-Factor Ceramic 300mA 0805 T/R
General Purpose Inductor, 0.47uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 1005/0402
General Purpose Inductor, 0.47uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering,, 2012/0805
Ind Power Shielded Multi-Layer 470nH 10% 25MHz 25Q-Factor Ferrite 200mA 0805 Punched Paper T/R
TAIYO YUDENLK2125R47K-T
Inductor RF Shielded Multi-Layer 0.47uH 10% 25MHz 25Q-Factor Ferrite 0.2A 0.5Ohm DCR 0805 T/R
Descriptions
Descriptions de Murata LQH31HNR50K03L fournies par ses distributeurs.
General Purpose Inductor, 0.5uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering,, 3216/1206
INDUCTOR, 500NH, 10%, 1206 CASE; Inductance: 500nH; Product Range: -; DC Current Rating: 260mA; High Frequency Inductor Case: 1206 [3216 Metric]; Inductor Construction: Wirewound; DC Resistance Max: 0.44ohm; Inductance Toleran
INDUCTOR, 1206 CASE, 500NH, 10%; Inductance:500nH; Inductance Tolerance:± 10%; DC Resistance Max:0.44ohm; DC Current Rating:260mA; Self Resonant Frequency:270MHz; Core Material:Ferrite; Inductor Case Style:1206; No. of Pins:2; DC Current Max:260mA; Inductor Type:Wirewound; Package / Case:1206; Q @ Vr F:60; Q Factor @ Frequency:60 @ 100MHz; Resistance:0.44ohm; Resonant Frequency:270MHz; Series:LGH31