Murata LQG18HN39NJ00D
Inductor RF Chip Multi-Layer 39nH 5% 100MHz 12Q-Factor Air 300mA 650mOhm DCR 0603 Paper T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Murata LQG18HN39NJ00D.
element14 APAC
Datasheet2 pagesIl y a 18 ans
_legacy Avnet
TME
Ciiva
Arrow.cn
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-19.74%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
SnapEDA
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2002-01-01
Pièces détachées
TAIYO YUDENHK160839NJ-T
General Purpose Inductor, 0.039uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0603
Inductor RF Multi-Layer 0.039uH 5% 100MHz 15Q-FactorCeramic 0.3A 0.65Ohm DCR 0805 T/R
Inductor RF Multi-Layer 0.039uH 5% 100MHz 17Q-FactorCeramic 0.3A 0.7Ohm DCR 0603 T/R
Inductor RF Multi-Layer 0.039uH 5% 100MHz 12Q-Factor Ceramic 0.3A 0.7Ohm DCR 0603 T/R
General Purpose Inductor, 0.039uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0805
TAIYO YUDENHK212539NJ-T
Multilayer Inductor, 39 nH, 250 Milliohm, ± 5%, 1.4 GHz, 300 mA, 0805 [2012 Metric]
Descriptions
Descriptions de Murata LQG18HN39NJ00D fournies par ses distributeurs.
Multilayer Inductor, 39 nH, 0.65 ohm, 1.5 GHz, 300 mA, 0603 [1608 Metric], LQG18HN_00 Series
General Purpose Inductor, 0.039uH, 5%, 1 Element, Air-Core, Reflow soldering, 1608/0603
Fixed Inductors 0603 39nH ±5% 450mA 1.60 x 0.80mm 600mΩ 1.5GHz 12@100MHz
LQG Series 0603 39 nH ±5 % Tol. 300 mA SMT High Frequency Multilayer Inductor
INDUCTOR, 39NH, 0603 CASE; Inductance: 39nH; Product Range: LQG18HN Series; DC Current Rating: 300mA; High Frequency Inductor Case: 0603 [1608 Metric]; Inductor Construction: Multilayer; DC Resistance Max: 0.65ohm; Inductance Tolerance: ± 5%; Self Resonant Frequency Min: 1.5GHz; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019)