Murata Power Solutions NTE0303MC
Module DC-DC 3.3VIN 1-OUT 3.3V 0.303A 1W 8-Pin SMD Tube / CONV DC/DC 1W 3.3VIN 3.3V 1KV
IHS
Datasheet2 pagesIl y a 3 ans
element14 APAC
Newark
Ciiva
TME
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
Restocked
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2007-06-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Murata Power SolutionsMTE1S0305MC
DC DC CONVERTER 5V 1W / Isolated Module DC DC Converter 1 Output 5V 200mA 2.97V - 3.63V Input
Murata Power SolutionsMTE1S0309MC
Module DC-DC 1-OUT 9V 0.111A 1W 8-Pin SMD
Module DC-DC 1-OUT 15V 0.067A 1W 8-Pin SMD
Advanced EnergyPTH03050WAZT
DC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 15W, Hybrid
Descriptions
Descriptions de Murata Power Solutions NTE0303MC fournies par ses distributeurs.
Isolated Surface Mount DC/DC Converter, Industrial & ITE, 1 W, 1 Output, Fixed, 3.3 V, 303 mA, Unregulated, Surface Mount DIP
Converter, Dc/dc, Smd, 1W, 3.3V; No. Of Outputs:1 Output; Output Power Max:1W; Output Voltage - Output 1:3.3V; Output Current - Output 1:303Ma; Output Voltage - Output 2:-; Output Current - Output 2:-; Output Voltage - Output 3:-; Rohs Compliant: Yes
CONVERTER, DC/DC, SMD, 1W, 3.3V; DC / DC Converter Output Type:Fixed; No. of Outputs:1; Input Voltage:2.97V to 3.63V; Power Rating:1W; Output Voltage:3.3V; Output Current:303mA; Supply Voltage:3.3V; DC/DC Converter Mounting:Surface Mount; Isolation Voltage:1kV; SVHC:No SVHC (19-Dec-2011); Efficiency:73%; External Depth:12.7mm; External Length / Height:6.6mm; External Width:7.7mm; Input Voltage:3.3V; Mounting Type:SMD; Operating Temperature Max:85°C; Operating Temperature Min:-40°C; Power Density:1.8W/cm³