Murata Power Solutions NMK1209SAC
Module DC-DC 12VIN 1-OUT 9V 0.222A 2W 4-Pin SIP Tube
Obsolete
IHS
Datasheet10 pagesIl y a 3 ans
element14 APAC
Newark
Ciiva
Farnell
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-100%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2008-01-24
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-09-29
LTD Date2024-04-30
Pièces détachées
Murata Power SolutionsNMG1209SC
Murata Power SolutionsNMK1509SAC
Module DC-DC 15VIN 1-OUT 9V 0.222A 2W 4-Pin DIP Tube
Murata Power SolutionsMEJ2S1209SC
Module DC-DC 12VIN 1-OUT 9V 0.222A 2W 4-Pin SIP
Descriptions
Descriptions de Murata Power Solutions NMK1209SAC fournies par ses distributeurs.
DC-DC Unregulated Power Supply Module, 1 Output, 2W, Hybrid
Isolated DC/DC Converters - Through Hole 2W 12-9V SIP DC/DC
DC/DC converter,12Vin,9Vout 222mA 2W
Isolated Through Hole DC/DC Converter, Industrial & ITE, 2 W, 1 Output, Fixed, 9 V, 222 mA, Unregulated, SIP
DC/DC Converter; No. of Outputs:1; Output Voltage:9V; Power Rating:2W; DC/DC Converter Mounting:PCB Through Hole; DC/DC Converter Type:Isolated; External Depth:7.5mm; External Width:19.5mm; Input Voltage Max:13.2VDC ;RoHS Compliant: Yes
DC/DC CONVERTER, SIL 2W 9V; DC / DC Converter O/P Type:Fixed; No. of Outputs:1; Input Voltage:10.8V to 13.2V; Power Rating:2W; Output Voltage:9V; Output Current:222mA; Supply Voltage:12V; DC / DC Converter Case Style:SIP; DC/DC Converter Mounting:Through Hole; Isolation Voltage:3kV; SVHC:No SVHC (19-Dec-2011); Efficiency:87%; Efficiency Min:81%; External Depth:7.5mm; External Length / Height:10mm; External Width:19.5mm; Flammability Rating:UL94V-0; Input Voltage:12V; Mounting Type:Through Hole Technology; Operating Temperature Max:85°C; Operating Temperature Min:-40°C; Package / Case:SIP; Power Density:1.33W/cm³