Murata Power Solutions NDS6S2405C
Module DC-DC 24VIN 1-OUT 5V 1.2A 6W 7-Pin
IHS
Datasheet2 pagesIl y a 3 ans
element14 APAC
Newark
Ciiva
Farnell
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+137%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2009-03-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Recom PowerREC5-2405SRW/H/B
5W DC/DC-Converter 'ECONOLINE' DIP24 1.6kV reg 2:1; V. In: 18-36; V. Out: 05; mA. Out: 1000
Module DC-DC 24VIN 1-OUT 5V 1.5A 7.5W Medical 8-Pin Metal DIP Tube
Murata Power SolutionsNPH10S2405EIC
DC DC CONVERTER 5.1V 10W / Isolated Module DC DC Converter 1 Output 5.1V 1.96A 18V - 36V Input
Murata Power SolutionsNDTS2405C
Module DC-DC 24VIN 1-OUT 5V 0.6A 3W 8-Pin DIP Tube
Murata Power SolutionsNDY2405C
Module DC-DC 24VIN 1-OUT 5V 0.6A 3W 8-Pin DIP
Descriptions
Descriptions de Murata Power Solutions NDS6S2405C fournies par ses distributeurs.
DC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 6W, Hybrid
Isolated DC/DC Converters - Through Hole 6W 24V-5V DIP DC/DC
Isolated Through Hole DC/DC Converter, ITE, 2:1, 6 W, 1 Output, Fixed, 5 V, 1.2 A, Regulated, DIP
DC-DC CONV, ISO POL, 1 O/P, 6W, 1.2A, 5V
IC PWR DRIVER N-CHAN 1:1 20SOIC
Murata DCDC, NDS6, 18 ¡ú 36 V , 5V , 6W
RS APAC
CONVERT DC/DC 6W 24-5V SNGL T/H
DC/DC Converter; DC / DC Converter Outpu; DC/DC Converter; DC / DC Converter Output Type:Fixed; No. of Outputs:1; Input Voltage:18V to 36V; Power Rating:6W; Output Voltage:5V; Output Current:1.2A; Supply Voltage:24V; DC / DC Converter Case Style:DIP