Murata Power Solutions NCS3S1205SC
NCS3 Series 3 W 12 V Input Single Output 5 V 1.5 kV Isolated DC/DC Converter
IHS
Datasheet12 pagesIl y a 3 ans
Newark
HQonline
Sager Power Systems
Ciiva
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+28.30%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
SnapEDA
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Ultra Librarian
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2015-08-03
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Pièces détachées
XP PowerIP2405SA
Isolated Through Hole DC/DC Converter, Regulated, ITE, SIP, 4:1, 3 W, 1 Output, 5 V
XP PowerIM2405SA
Isolated Through Hole DC/DC Converter, Regulated, ITE, SIP, 4:1, 2 W, 1 Output, 5 V
DC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 2W, Hybrid
Recom PowerRS3-2405SZ
Module DC-DC 24VIN 1-OUT 5V 0.6A 3W 7-Pin SIP Tube
Recom PowerRS-2405SZ
Module DC-DC 24VIN 1-OUT 5V 0.4A 2W 7-Pin SIP Tube
Recom PowerRSO-2405SZ/H2
1W DC/DC-Converter 'ECONOLINE' SIP8 2kV reg 4:1; V. In: 9-36; V. Out: 05; mA. Out: 200
Descriptions
Descriptions de Murata Power Solutions NCS3S1205SC fournies par ses distributeurs.
Module DC-DC 12VIN 1-OUT 5V 0.6A 3W 6-Pin Tube
Isolated DC/DC Converters - Through Hole DC/DC TH 3W 12V-5V
DC-DC Regulated Power Supply Module
Murata DCDC, NCS3, 9 ¡ú 36 V , 5V , 3W
Dc-Dc Converter, 5V, 0.6A, Sip; Power Supply Applications:Ite; Dc/Dc Converter Type:Sip; Input Ratio:4:1; Output Power Max:3W; No. Of Outputs:1 Output; Output Voltage - Output 1:5V; Output Current - Output 1:600Ma; Width:9.45Mm Rohs Compliant: Yes |Murata Power Solutions NCS3S1205SC