Murata Power Solutions MEE3S1209SC
Module DC-DC 12VIN 1-OUT 9V 0.333A 3W 4-Pin SIP Tube
IHS
Datasheet2 pagesIl y a 3 ans
Sager Electronics
Newark
Sager Power Systems
Factory Futures
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-4.62%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Pièces détachées
Murata Power SolutionsMEV3S1209SC
Murata Power SolutionsMEE1S1209SC
Module DC-DC 12VIN 1-OUT 9V 0.111A 1W 4-Pin SIP
Murata Power SolutionsNMG1209SC
Module DC-DC 12VIN 1-OUT 9V 0.222A 2W 4-Pin SIP Tube
Descriptions
Descriptions de Murata Power Solutions MEE3S1209SC fournies par ses distributeurs.
Isolated DC/DC Converters - Through Hole 3W 12VIN 9VOUT 333MA ISO SIP
DC-DC Regulated Power Supply Module
1-OUTPUT 3 W DC-DC REG PWR SUPPLY MODULE
Isolated Through Hole DC/DC Converter, Industrial & ITE, 3 W, 1 Output, Fixed, 9 V, 333 mA, Unregulated, SIP
Murata DCDC, MEE3, 10.8 ¡ú 13.2 V , 9V , 3W
DC/DC converter,12Vin,9Vout 33mA 3W
RS APAC
DC-DC CONVERTER, ISO POL, 1 O/P, 3W, 333mA, 9V; No. of Outputs:1 Output; Output Power Max:3W; Output Voltage - Output 1:9V; Output Current - Output 1:333mA; Output Voltage - Output 2:-; Output Current - Output 2:-; Width:8.15mm RoHS Compliant: Yes
DC/DC CONVERTER, 3W, SINGLE O/P; DC / DC Converter Output Type:Fixed; No. of Outputs:1; Input Voltage:10.8V to 13.2V; Power Rating:3W; Output Voltage:9V; Output Current:333mA; Approval Bodies:UL; Supply Voltage:12V; Approvals / Standards:UL 60950; DC / DC Converter Case Style:Through Hole; DC/DC Converter Mounting:Through Hole; Isolation Voltage:1kV; SVHC:No SVHC (19-Dec-2011); Applications:General Purpose; DC DC Converter Type:Isolated Point-of-Load; Depth:14.15mm; Height:10.15mm; Input Voltage VDC:10.8V to 13.2V; Output Current Max.:333mA; Output Power Max:3W; Output Voltage Nom.:9V; Width:8.15mm