Multicomp MC0805B821K101A2.54MM
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.00082uF
Fiches techniques et documents
Newark
Datasheet5 pagesIl y a 17 ans
Datasheet2 pagesIl y a 11 ans
Datasheet10 pagesIl y a 12 ans
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2009-02-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Cap Ceramic 820pF 100V X7R 10% SMD 0402 125°C Paper T/R
0603 820 pF 100 V ±10% Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Yageo GroupC0603C821K5RACTU
C0603C 820PF CERAMIC MULTILAYER CAPACITOR, 50 VDC, +125DEGC, X7R DIELEC, +/-10%
25V 820pF X7R ±10% 0201 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
50V 820pF X7R ±10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL05B821KB5NNNC
Multilayer Ceramic Capacitor, 820 pF, 50 V, ± 10%, X7R, 0402 [1005 Metric]
Descriptions
Descriptions de Multicomp MC0805B821K101A2.54MM fournies par ses distributeurs.
Cap Ceramic 820pF 100V X7R 10% Radial 0805 2.54mm 125C Ammo
CERAMIC CAPACITOR 820PF, 100V, X7R, 10%, RADIAL; Capacitance:820pF; Voltage(DC):100V; Capacitance Tolerance:± 10%; Capacitor Terminals:PC Pin; Dielectric Characteristic:X7R; Lead Spacing:2.54mm; Capacitor Case / Package:
Ceramic Capacitor 820Pf, 100V, X7R, 10%, Radial; Rango De Producto:Serie Mc; Capacidad:820Pf; Tolerancia, Capacitancia:± 10%; Característica Dieléctrico:X7R; Tensión Nominal:100V; Terminales Del Condensador:Conexión Radial |Multicomp MC0805B821K101A2.54MM