Multicomp MC0201L6F4421SE
Res General Purpose Thick Film 0201 4.42k Ohm 1% 1/20W ±200ppm/°C Molded Paper T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Multicomp MC0201L6F4421SE.
IHS
Datasheet6 pagesIl y a 15 ans
element14 APAC
Farnell
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2011-03-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
PanasonicERJ-1GEF4421C
Res Thick Film 0201 4.42K Ohm 1% 1/20W ±200ppm/°C Molded SMD Pressed Carrier T/R
TE ConnectivityCRG0201F4K42
Surface Mount Thick Film Resistor, Crg Series, 4.42 Kohm, 50 Mw, - 1%, 25 V
PanasonicERJ-1GNF4421C
Res Thick Film 0201 4.42K Ohm 1% 1/20W ±200ppm/°C Molded SMD SMD T/R
Yageo GroupRC0201FR-074K7L
Res Thick Film 0201 4.7K Ohm 1% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ-1GEF4641C
Res Thick Film 0201 4.64K Ohm 1% 1/20W ±200ppm/°C Molded SMD Pressed Carrier T/R
Descriptions
Descriptions de Multicomp MC0201L6F4421SE fournies par ses distributeurs.
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.05W, 4420ohm, 25V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, 0201
Smd Current Sense Resistors, Mc Series, 4.42 Kohm, 50 Mw, - 1%, 25 V, 0201 [0603 Metric] Rohs Compliant: Yes |Multicomp Pro MC0201L6F4421SE
RES, 4K42, 1%, 0.05W, 0201, THICK FILM; Resistor Case Style: 0201 [0603 Metric]; Resistance: 4.42kohm; Product Range: MC 1% Series; Voltage Rating: 25V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 50mW; Resistance Tol