Multicomp MC0063W06031750R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.063W, 750ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Multicomp MC0063W06031750R.
IHS
Datasheet11 pagesIl y a 12 ans
element14 APAC
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-100%
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2014-01-13
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Yageo GroupAF0603JR-07820RL
Anti-Sulfurated Chip Resistor Thick Film 0603 820Ohm 5% Paper T/R
Res Thick Film 0603 820Ohm 5% 1/10W ±200ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Descriptions
Descriptions de Multicomp MC0063W06031750R fournies par ses distributeurs.
电阻, 750R, 0.063W, 1%, 0603;
Res, Thick Film, 750R, 1%, 0.063W, 0603; Rango De Producto:Serie Mc; Resistencia:750Ohm; Potencia Nominal:63Mw; Tolerancia De Resistencia:± 1%; Tensión Nominal:50V; Tipo De Resistencia:0603 [1608 Metric] |Multicomp Pro MC0063W06031750R
RES, 750R, 1%, 0.063W, 0603, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 750ohm; Product Range: MC 1% Series; Voltage Rating: 50V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 63mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: No SVHC (15-Jan-2018); External Depth: 0.45mm; External Length / Height: 1.6mm; External Width: 0.8mm; No. of Pins: 2Pins; Operating Temperature Max: 155°C; Operating Temperature Min: -55°C; Operating Temperature Range: -55°C to +155°C; Reel Quantity: 5000; Resistor Mounting: Surface Mount Device; Tape Width: 8mm; Temperature Coeff. +: 100ppm/°C; Temperature Coeff. -: 100ppm/°C; Tolerance +: 1%; Tolerance -: 1%; Voltage Rating V DC: 50V