Microchip SST25VF080B-50-4C-PAE
IC FLASH 8MBIT SPI 50MHZ 8DIP / FLASH Memory IC 8Mb (1M x 8) SPI 50 MHz 8-PDIP
Fiches techniques et documents
Microchip
Datasheet33 pagesIl y a 6 ans
Future Electronics
Newark
SHENGYU ELECTRONICS
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-55.98%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
SnapEDA
Empreinte
Télécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Projected EOL Date2034-08-27
Country of AssemblyTaiwan, Thailand
Country of FabricationChina
Country of OriginTaiwan, Thailand
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.32.0051
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 day ago)
Manufacturer Lifecycle StatusREL (Last Updated: 1 day ago)
Pièces détachées
Microchip23K640-I/P
23K640 Series 2.7 V to 3.6 V 64 kbit SPI Bus Low-Power Serial SRAM - PDIP-8
Microchip23K640-E/P
SRAM Chip Sync Single 3.3V 64K-bit 8K x 8 32ns Automotive 8-Pin PDIP Tube
Microchip23K256-I/P
IC SRAM 256KBIT SPI 20MHZ 8DIP / SRAM Memory IC 256Kb (32K x 8) SPI 20 MHz 8-PDIP
Descriptions
Descriptions de Microchip SST25VF080B-50-4C-PAE fournies par ses distributeurs.
SST25VF080B-50-4C-PAE, SPI FLASH MEMORY,1MX8 BIT 8MBIT,5NS,2.7 TO 3.6V,8-PIN, PDIP
Serial Flash, 2.7 - 3.6 V, 8 Mbit, 50 MHz, -40°C to +85°C, PDIP-8, RoHS
Microchip SCT
NOR Flash Serial-SPI 3.3V 8M-bit 1M x 8 8ns 8-Pin PDIP Tube
Flash Memory, 8Mbit, 50Mhz, Dip-8; Flash Memory Type:Serial Nor; Memory Size:8Mbit; Flash Memory Configuration:1M X 8Bit; Ic Interface Type:Spi; Memory Case Style:Dip; No. Of Pins:8Pins; Clock Frequency:50Mhz; Access Time:-; Supply Rohs Compliant: Yes |Microchip Technology SST25VF080B-50-4C-PAE