Mean Well XTR-960-48LA
48V 20A DIN Rail Power Supply, Three Phase AC Input, Lever-Actuated Terminal, 48 Volts 20Amps
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Mean Well XTR-960-48LA.
element14 APAC
Datasheet11 pagesIl y a 9 ans
TME
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+9.70%
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2025-03-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Descriptions
Descriptions de Mean Well XTR-960-48LA fournies par ses distributeurs.
Power Supply, Ac-Dc, 48V, 20A Rohs Compliant: Yes |Mean Well XTR-960-48LA
Switching power supply; DIN; 960W; 48V; 20A; 320-600VAC; 450-800VDC
AC-DC Power Factor Correction Module
POWER SUPPLY, AC-DC, 48V, 20A;