Mean Well XTR-240-48
Power Supply, Ac-dc, Ultra Slim Din Rail, 240W, 48 Vout, Screw Term, Xtr Series
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Mean Well XTR-240-48.
Tendance sur 3 mois:
+1.67%
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2025-03-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions de Mean Well XTR-240-48 fournies par ses distributeurs.
Power Supply, Ac-Dc, 48V, 5A Rohs Compliant: Yes |Mean Well XTR-240-48
XTR-240-48 MEAN WELL AC-DC 48 Volt 20 Amp 240 Watt Power Supply +More!
DIN Rail Power Supplies 240W 3phase 320-600Vac 48V 5A Screw Terminal
48V 5A DIN Rail Power Supply, Three Phase AC Input, 48 Volts 5 Amps
Three-Phase Industrial DIN Rail Power Supply 48V 5A Screw Terminals
Power Supply; DIN; 240W; 48V; 5A; 320-600VAC; 450-800VDC