Mean Well XTR-240-24
Power Supply, Ac-dc, Ultra Slim Din Rail, 240W, 24 Vout, Screw Term, Xtr Series
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Mean Well XTR-240-24.
element14 APAC
Datasheet10 pagesIl y a 9 ans
TME
Master Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-16.42%
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2025-03-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions de Mean Well XTR-240-24 fournies par ses distributeurs.
XTR-240-24 MEAN WELL AC-DC 24 Volt 6.66 Amp 240 Watt Power Supply +More!
Power Supply, Ac-Dc, 24V, 10A Rohs Compliant: Yes |Mean Well XTR-240-24
24V 10A DIN Rail Power Supply, Three Phase AC Input, 24 Volts 10 Amps
DIN Rail Power Supplies 240W 3phase 320-600Vac 24V 10A Screw Terminal
Three-Phase Industrial DIN Rail Power Supply 24V 10A Screw Terminals
Power Supply; DIN; 240W; 24V; 10A; 320-600VAC; 450-800VDC
AC-DC Power Factor Correction Module
POWER SUPPLY, AC-DC, 24V, 10A;