Mean Well XLC-40-12-S
Power Supply, Ac-dc, Constant Power/voltage Led Driver, 40W, 12 Vout, XLC-40 Serie
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Mean Well XLC-40-12-S.
IHS
Datasheet11 pagesIl y a 2 ans
Master Electronics
TME
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-20.99%
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2013-01-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Descriptions
Descriptions de Mean Well XLC-40-12-S fournies par ses distributeurs.
AC-DC LED POWER SUPPLY MODULE, 1 Output, 40.8W, Hybrid
40W Constant Voltage LED Driver 12V 3.4A UL8750 with Strain Relief
LED Driver 40W CV 12V 3.4A 90-305Vac UL Class P IP67 Strain Relief
XLC-40-12-S MEAN WELL LED AC-DC 41 Watt Class 2 12V/3.4A + More!
LED Power Supplies 40.8W 100-305Vac 12V 3.4A CV W/Strain-Relief
Power Supply; LED; 40W; 12V; 3,4A; 100-305VAC; 141-431VDC
LED DRIVER, CONSTANT VOLTAGE, 40.8W ROHS COMPLIANT: YES
12Vdc 3.4A, 12 Volts, 3.4 Amps, 40 Watts, Constant Voltage LED Driver, Class 2, Class II, Wire Strain-Relief Cap, 40 Watts