Mean Well XDR-240E-24
Economical Ultra-Slim AC/DC Industrial DIN Rail Power Supply 24V 10A 240W OVCIII
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Mean Well XDR-240E-24.
TME
Datasheet7 pagesIl y a 10 ans
Electro Sonic
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+80.01%
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2025-03-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Descriptions
Descriptions de Mean Well XDR-240E-24 fournies par ses distributeurs.
POWER SUPPLY, AC-DC, ULTRA SLIM DIN RAIL, 240W, 85-264VIN, 24VOUT, XDR-E SERIES
24Vdc 10A, Ultra Slim Industrial DIN Rail Power Supply, 24 Volts 10 Amps
XDR-240E-24 MEAN WELL AC-DC 24 Volt 10 Amp 240 Watt Power Supply +More!
AC-DC Power Factor Correction Module
Power Supply; DIN; 240W; 24V; 10A; 85-264VAC; 120-370VDC
240W 1 85 To 264V 85 To 264V 0.5% 10A 24V
240W 24V Single Output Din Rail