Mean Well XDR-240E-12
Economical Ultra-Slim AC/DC Industrial DIN Rail Power Supply 12V 20A 240W OVCIII
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Mean Well XDR-240E-12.
TME
Datasheet7 pagesIl y a 10 ans
Electro Sonic
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-16.34%
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2025-03-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Descriptions
Descriptions de Mean Well XDR-240E-12 fournies par ses distributeurs.
POWER SUPPLY, AC-DC, ULTRA SLIM DIN RAIL, 240W, 85-264VIN, 12VOUT, XDR-E SERIES
12Vdc 20A, Ultra Slim Industrial DIN Rail Power Supply, 12 Volts 20 Amps
Power Supply; DIN; 240W; 12V; 20A; 85-264VAC; 120-370VDC
AC-DC Power Factor Correction Module
240W 12V Single Output Din Rail