Mean Well XBG-160-AB
LED Driver, LED Lighting, 159.9 W, 56 VDC, 4.1 A, Constant Current, Constant Voltage, 90 V
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Mean Well XBG-160-AB.
IHS
Datasheet9 pagesIl y a 2 ans
JRH Electronics
TME
Component Distributors Inc.
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2013-01-08
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Descriptions
Descriptions de Mean Well XBG-160-AB fournies par ses distributeurs.
Constant Power LED Driver 160W 1425-4100mA 27V-56V Constant Power Adjustable and Dimming
Led Driver, Const Current/Volt, 159.9W Rohs Compliant: Yes |Mean Well XBG-160-AB
LED Power Supplies 159.9W 34-56V 3300mA CP 3in1 Dimming
Switching power supply; LED; with dimming option 160W; 34-56V; 3300mA; 90-305VAC; 127-431VDC; IP67
POWER SUPPLY: AC-DC; LED; 160W; 60V@3300MA; 90-305VAC IN
34~56V 3.3A, Constant Power LED Driver Circular Shape, Fixed AC Cable Full Power 70~100% Current, 160 Watts
LED Driver (CC, CV) 160W 2850-4100mA Linear (34-56Vdc) 90-305Vac PFC Dimming IP67 Metal Enclosure Fixed Cable
AC/DC LED Power Supply 159.9W Single 7-Pin
SPS IP67 159,9W 34-36V/1,425-4,1A CP