Mean Well SKE15B-24
15W; I/P: 18-36VDC; O/P: 24V @625mA; D/D Module; DC/DC; Module Type
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Mean Well SKE15B-24.
IHS
Datasheet2 pagesIl y a 3 ans
Electro Sonic
TME
Component Distributors Inc.
Jameco
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-10.79%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2008-07-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Murata Power SolutionsOKI-T/3-W32P-C
Module DC-DC 24VIN 1-OUT 0.7525V to 4.5V 3A 13.5W 5-Pin SMT T/R
Advanced EnergyLDO06C-005W05-VJ
Module DC-DC 1-OUT 0.59V to 5.1V 6A 30W 5-Pin
DC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 15.6W, Hybrid
Module DC-DC 1-OUT 15V 1.1A 16.5W 6-Pin
Recom PowerRW2-2415S/H3/B
2W DC/DC-Converter 'ECONOLINE' DIP16 Mini 3kV reg ; V. In: 18-36; V. Out: 15; mA. Out: 134
Advanced EnergyLDO10C-005W05-VJ
Module DC-DC 1-OUT 0.59V to 5.1V 10A 50W 5-Pin
Descriptions
Descriptions de Mean Well SKE15B-24 fournies par ses distributeurs.
15W Regulated Single Output DC-DC Converter 24 Volts @ 0.625 18-36VDC
Module DC-DC 1-OUT 24V 0.625A 15W 5-PIN DIP
DC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 15W, Hybrid
SKE15B-24 MEAN WELL DC-DC 18~36V Input, 24V/0.625A output + More!
Isolated DC/DC Converters - Through Hole 15W 18-36Vin 24Vout
DC/DC-Conv 18-36V:+24V 625mA 15W
DC/DC 15W 24V Regulated Enclosed
DC-DC CONVERTER, 24V 15W, 625MA, SKE15 SERIES
Outputs = 1 / Output Voltage 1 V = 24 / Output Current 1 mA = 625 / Output Type = Fixed / Rated Power W = 15 / Input Voltage Min. V = 18 / Input Voltage Max. V = 36 / Mounting Type = Through Hole / Termination Type = PCB Pins / Package Type = DIP / Efficiency % = 83 / Ripple & Noise (V) mV = 80 / Protection Type = Short Circuit Protection / Protection Type = Overload Protection / Insulation Voltage kV = 1.5 / MTBF h = 300000 / Length mm = 51 / Width mm = 51 / Height mm = 11 / Warranty = 2 Years