Mean Well RSP-1000-12
AC-DC Power Factor Correction Module, 1 Output, 720W, Hybrid
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Mean Well RSP-1000-12.
IHS
Datasheet8 pagesIl y a 3 ans
TME
JRH Electronics
Jameco
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+3.79%
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2013-11-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Mean WellSD-1000H-12
72-144VDC O/P +12V 60A, DC/DC Converter Enclosed Type Input Range: 72~144vdc, 1000 Watts
Mean WellSD-1000L-12
19-72VDC O/P +12V 60A, DC/DC Converter Enclosed Type Input Range: 19~72vdc, 1000 Watts
Mean WellSE-600-12
AC/DC Enclosed Power Supply (PSU), ITE, Adjustable, Fixed, 1 Output, 600 W, 12 VDC, 50 A
TDK-LambdaSWS600-12
Power Supply; 12 V; 50 A (Max.); 85 to 265 VAC/120 to 370 VDC; 47 to 63 Hz
TDK-LambdaPAF600F48-12/T
Module DC-DC 48VIN 1-OUT 12V 50A 600W 16-Pin Brick
TDK-LambdaPAF600F48-12
Power Supply; 12 V; 50 A; 600 W; 48 VDC; 14.2 A (Typ.) W; -40 degC; 100 degC
Descriptions
Descriptions de Mean Well RSP-1000-12 fournies par ses distributeurs.
POWER SUPPLY, AC-DC,12V@83.3A,5V@0.5A,100-264V IN, ENCLOSED, PNL MNT, PFC, RSP SERIES
Power Supply; module; 720W; 12V; 60A; 90-264VAC; 127-370VDC
RSP-1000 Series 1000 W Single Output 12 V AC/DC Switching Power Supply
Switching Power Supplies 720W 12V 60A W/PFC Function
720W 12V 60A AC/DC Enclosed Switching Power Supply
12Vdc 60A, 12Volts PFC Power Supply Parallel Function 12V 60A, 1000 Watts
AC/DC Power Supply Single-OUT 12V 60A 720W 15-Pin
RSP-1000-12 MEAN WELL AC-DC 12 Volt 60 Amp 720 Watt Power Supply +More!
AC/DC 1000W 12V Single Output Power Supply, Enclosed w/ Fan
Mean Well RSP-1000-12 720W 12V Active PFC Enclosed Power Supply
O/P +12V60A; Parallel; AC/DC; Enclosed Type
1 Output Embedded Switch Mode Power Supply, 720W, 12V, 60A
AC/DC Enclosed Power Supply (PSU), Industrial, ITE & Medical, Adjustable, Fixed, 1 Output, 720 W, 12 VDC, 60 A
AC-DC Enclosed w/PFC & Parallel Series
Power Supply, Ac-Dc, 12V, 60A; No. Of Outputs:1Outputs; Output Power Max:720W; Output Voltage - Output 1:12V; Output Current - Output 1:60A; Output Voltage - Output 2:-; Output Current - Output 2:-; Output Voltage - Output 3:-; Rohs Compliant: Yes |Mean Well RSP-1000-12