Mean Well RSDW20H-15
20W Reliable Raceway DC-DC Regulated Converter DIP Package 110V Input 15V 666mA Output
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Mean Well RSDW20H-15.
IHS
Datasheet8 pagesIl y a 3 ans
Electro Sonic
Jameco
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+26.32%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2018-12-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions de Mean Well RSDW20H-15 fournies par ses distributeurs.
FX3G Logic Module - 14 Inputs, 10 Outputs, Transistor, Computer, HMI Interface
Isolated DC/DC Converters - Through Hole 20W 43-160Vin 15V 1330mA 2x1 DIP Iso
Outputs = 1 / Output Voltage 1 V = 15 / Output Current 1 A = 1.33 / Adjustable Output Voltage Min. V = 13.5 / Adjustable Output Voltage Max. V = 16.5 / Output Type = Adjustable / Rated Power W = 20 / Input Voltage Min. V = 43 / Input Voltage Max. V = 160 / Mounting Type = Through Hole / Termination Type = PCB Pins / Package Type = DIP / Efficiency % = 89.5 / Ripple & Noise (V) mV = 60 / Protection Type = Short Circuit Protection / Protection Type = Overload Protection / Protection Type = Over Voltage Protection / Protection Type = Under Voltage Protection / Insulation Voltage kV = 3 / MTBF h = 779000 / Length mm = 50.8 / Width mm = 25.4 / Height mm = 10.2 / Warranty = 3 Years