Mean Well RSDW20F-12
20W Reliable Raceway DC-DC Regulated Converter DIP Package 24V Input 12V 1670mA Output
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Mean Well RSDW20F-12.
IHS
Datasheet8 pagesIl y a 3 ans
Electro Sonic
TME
Jameco
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-32.40%
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2018-12-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions de Mean Well RSDW20F-12 fournies par ses distributeurs.
RSDW20 (20W) Series Isolated Module DC DC Converter 1 Output 12V 1.67A 9V - 36V
FX3G Logic Module - 8 Inputs, 6 Outputs, Relay, Computer, HMI Interface
Isolated DC/DC Converters - Through Hole 20W 9-36Vin 12V 1670mA 2x1 DIP Iso
20W I/P: 9-36VDC; O/P: 12V@1670mA, 12Vdc Railway DC/DC Converter Ultra Wide 4:1 Input Range DIP, 2x1", Railway, 20 Watts
Outputs = 1 / Output Voltage 1 V = 12 / Output Current 1 A = 1.67 / Adjustable Output Voltage Min. V = 10.8 / Adjustable Output Voltage Max. V = 13.2 / Output Type = Adjustable / Rated Power W = 20 / Input Voltage Min. V = 9 / Input Voltage Max. V = 36 / Mounting Type = Through Hole / Termination Type = PCB Pins / Package Type = DIP / Efficiency % = 90 / Ripple & Noise (V) mV = 60 / Protection Type = Short Circuit Protection / Protection Type = Overload Protection / Protection Type = Over Voltage Protection / Protection Type = Under Voltage Protection / Insulation Voltage kV = 1.5 / MTBF h = 720000 / Length mm = 50.8 / Width mm = 25.4 / Height mm = 10.2 / Warranty = 3 Years