Mean Well RSD-300D-48
302.4 Watts 48V 6300mA Railway Single Output DC-DC Converter Time-Lag 8A 250V Fuse
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Mean Well RSD-300D-48.
IHS
TME
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+6.78%
Pièces détachées
XP PowerLCL300PS15
AC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 300W
XP PowerLCL300PS12
Descriptions
Descriptions de Mean Well RSD-300D-48 fournies par ses distributeurs.
57.6-154VDC O/P +48V6.3A, DC/DC Converter EN50155 Railway Standard Low Profile, 300 Watts
DC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 302.4W, Hybrid
Isolated DC/DC Converters - Chassis Mount 302.4W 48Vout 6.3A 67.2-143Vin DC-DC
DC-DC CONVERTER,48V,6.3A,67.2-143V IN, ENCLOSED, PANEL MOUNT, RAILWAY, RSD SERIES
RSD-300D-48 MEAN WELL DC-DC 67.2~143V Input, 48V/6.3A output + More!
Module DC-DC 110VIN 1-OUT 48V 6.3A 302.4W 5-Pin
DC/DC 302.4W 110Vin - 48Vout Railway Converter, Enclosed
Converter DC/DC; 302.4W; 48V; 6.3A; 67.2-143VDC
302W 1 67.2V 143V 0.1% 48V 216mm*96.5mm*40mm
Isolated Chassis Mount DC/DC Converter, Railway, 2:1, 302.4 W, 1 Output, Fixed, 48 V, 6.3 A, Regulated, Enclosed
300W Railway Single Output DC-DC Conv
RS APAC
Dc-Dc Converter, 48V, 6.3A; No. Of Outputs:1 Output; Output Power Max:302W; Output Voltage - Output 1:48V; Output Current - Output 1:6.3A; Output Voltage - Output 2:-; Output Current - Output 2:-; Output Voltage - Output 3:-; Output Rohs Compliant: Yes |Mean Well RSD-300D-48
Outputs = 1 / Output Voltage 1 V = 48 / Output Current 1 A = 6.3 / Output Type = Fixed / Rated Power W = 302 / Input Voltage Min. V = 67.2 / Input Voltage Max. V = 143 / Mounting Type = Chassis Mount / Termination Type = Screw Terminal / Efficiency % = 92 / Ripple & Noise (V) mV = 180 / Protection Type = Overload Protection / Protection Type = Over Voltage Protection / Protection Type = Over Temperature Protection / Insulation Voltage kV = 4 / MTBF h = 1850100 / Length mm = 216 / Width mm = 96.5 / Height mm = 40 / Warranty = 3 Years