Mean Well RSD-300D-24
300 Watts 24V 12500mA Railway Single Output DC-DC Converter Time-Lag 8A 250V Fuse
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Mean Well RSD-300D-24.
Newark
Datasheet10 pagesIl y a 3 ans
Farnell
Electro Sonic
Tendance sur 3 mois:
+2.44%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
TraceParts
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Descriptions
Descriptions de Mean Well RSD-300D-24 fournies par ses distributeurs.
57.6-154VDC O/P +24V12.5A, DC/DC Converter EN50155 Railway Standard Low Profile, 300 Watts
DC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 300W, Hybrid
Isolated DC/DC Converters - Chassis Mount 300W 24Vout 12.5A 67.2-143Vin DC-DC
DC-DC CONVERTER,24V,12.5A,67.2-143VIN, ENCLOSED, PANEL MOUNT, RAILWAY, RSD SERIES
L-Series Simple Motion Module; 4 Axes (SSCNET III/H)
RSD-300D-24 MEAN WELL DC-DC 67.2~143V Input, 24V/12.5A output + More!
Module DC-DC 110VIN 1-OUT 24V 12.5A 300W 5-Pin
DC/DC 300W 110Vin - 24Vout Railway Converter, Enclosed
DC/DC-Conv 67,2-143:24V 12,5A 300W
Converter DC/DC; 300W; 24V; 12.5A; 67.2-143VDC
Isolated Chassis Mount DC/DC Converter, Railway, 2:1, 300 W, 1 Output, Fixed, 24 V, 12.5 A, Regulated, Enclosed
DC-DC CONVERTER, 24V, 12.5A; Power Supply Applications:ITE & Railway; DC / DC Converter Type:Enclosed; Input Ratio:2:1; Output Power Max:300W; No. of Outputs:1 Output; Output Voltage - Output 1:24V; Output Current - Output 1:12.5A RoHS Compliant: Yes