Mean Well RSD-200D-12
57.6-154VDC O/P +12V16.7A, DC/DC Converter EN50155 Railway Standard Low Profile, 200 Watts
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Mean Well RSD-200D-12.
Newark
Datasheet7 pagesIl y a 3 ans
Farnell
JRH Electronics
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+10.29%
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2019-01-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions de Mean Well RSD-200D-12 fournies par ses distributeurs.
DC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 200.4W, Hybrid
Isolated DC/DC Converters - Chassis Mount 67.2-143Vin 12Vout 16.7A Iso DC-DC
DC-DC CONVERTER,12V,16.7A,67.2-143VIN, ENCLOSED, PANEL MOUNT, RAILWAY, RSD SERIES
200 Watt Railway Single Output DC-DC Converter 12 VDC 16.7A 67.2-143Vin
RSD-200D-12 MEAN WELL DC-DC 67.2~143V Input, 12V/16.7A output + More!
Module DC-DC 110VIN 1-OUT 12V 16.7A 200.4W 5-Pin
Converter DC/DC; 200.4W; 12V; 16.7A; 67.2-142VDC
200W 1 67.2V 143V 1% 16.7A 12V 191mm*86mm*40mm
Isolated Chassis Mount DC/DC Converter, Railway, 2:1, 200.4 W, 1 Output, Fixed, 12 V, 16.7 A, Regulated, Enclosed
DC/DC Converter, Railway, 200W, 12V, 16.7A
DC-DC CONVERTER, 12V, 16.7A; No. of Outputs: 1 Output; Output Power Max: 200W; Output Voltage - Output 1: 12V; Output Current - Output 1: 16.7A; Output Voltage - Output 2: -; Output Current - Output 2: -; Output Voltage - Outp
Dc-Dc Converter, 12V, 16.7A; Power Supply Applications:Ite & Railway; Dc/Dc Converter Type:Enclosed; Input Ratio:2:1; Output Power Max:200.4W; No. Of Outputs:1 Output; Output Voltage - Output 1:12V; Output Current - Output 1:16.7A Rohs Compliant: Yes |Mean Well RSD-200D-12