Mean Well RSD-200B-12
14.4-33.6VDC O/P +12V16.7A, DC/DC Converter EN50155 Railway Standard Low Profile, 200 Watts
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Mean Well RSD-200B-12.
IHS
Datasheet7 pagesIl y a 3 ans
Jameco
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
Component Distributors Inc.
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-47.15%
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2019-01-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions de Mean Well RSD-200B-12 fournies par ses distributeurs.
DC-DC CONVERTER, 12V, 16.7A; No. of Outputs: 1 Output; Output Power Max: 200W; Output Voltage - Output 1: 12V; Output Current - Output 1: 16.7A; Output Voltage - Output 2: -; Output Current - Output 2: -; Output Voltage - Outp
Dc-Dc Converter, 12V, 16.7A; Power Supply Applications:Ite & Railway; Dc/Dc Converter Type:Enclosed; Input Ratio:2:1; Output Power Max:200.4W; No. Of Outputs:1 Output; Output Voltage - Output 1:12V; Output Current - Output 1:16.7A Rohs Compliant: Yes |Mean Well RSD-200B-12
Outputs = 1 / Output Voltage 1 V = 12 / Output Current 1 A = 16.7 / Output Type = Fixed / Rated Power W = 200 / Input Voltage Min. V = 16.8 / Input Voltage Max. V = 31.2 / Mounting Type = Chassis Mount / Termination Type = Screw Terminal / Efficiency % = 89 / Ripple & Noise (V) mV = 120 / Protection Type = Short Circuit Protection / Protection Type = Overload Protection / Protection Type = Over Temperature Protection / Protection Type = Under Voltage Protection / Insulation Voltage kV = 4 / MTBF h = 2125500 / Length mm = 191 / Width mm = 86 / Height mm = 40 / Warranty = 3 Years