Mean Well RSD-150D-12
PLC L-Series 8 channels analog input, Analog-digital conversion (current) module
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Mean Well RSD-150D-12.
Newark
Datasheet7 pagesIl y a 3 ans
Farnell
Sager Power Systems
Electro Sonic
TME
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-13.53%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
TraceParts
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2019-01-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
TDK-LambdaLS35-12
POWER SUPPLY, AC-DC,12V,3A,86-264V IN, ENCLOSED, PNL MNT, PFC, EMBEDDED,36W, LS SERIES
TDK-LambdaLS25-12
Power Supply; AC-DC; 12V; 2.1A; 86-264V In; Enclosed; Panel Mount; PFC; 25W; LS Series
Adjustable Output,DC Input Capable,Universal Input 7A 15V 1 273V(DC) 88V~264V(AC) Fixed
DIN Rail Power Supplies 15W 12V 1.3A
Power Supply;AC-DC;12V;8.5A;80-370V In;Enclosed;DIN;Commercial;102W;S8JX Series
Power Supply;AC-DC;15V;2A;85-264V In;Enclosed;Panel Mount;PFC;30W;S8VM Series
Descriptions
Descriptions de Mean Well RSD-150D-12 fournies par ses distributeurs.
DC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 150W, Hybrid
57.6-154VDC O/P +12V12.5A; D/D Enclosed; DC/DC; Enclosed Type
150 Watt Railway Single Output DC-DC Converter 12VDC 12.5A 67.2-143VDCin
RSD-150D-12 MEAN WELL DC-DC 67.2~143V Input, 12V/12.5A output + More!
Isolated DC/DC Converters - Chassis Mount 150W 12V 12.5A 67.2-143Vin
DC-DC CONVERTER,12V,12.5A,67.2-143V IN, ENCLOSED, PANEL MOUNT, RSD SERIES
Module DC-DC 110VIN 1-OUT 12V 12.5A 150W 5-Pin
DC/DC-Conv 57,6-154V:12V 12,5A 150W
Converter DC/DC; 150W; 12V; 12.5A; 67.2-124VDC
Isolated Chassis Mount DC/DC Converter, Railway, 2:1, 150 W, 1 Output, Fixed, 12 V, 12.5 A, Regulated, Enclosed
DCDC, RSD 150, 67.2 ¡ú 143 V , 12V , 150W
IC REG LINEAR 2.5V 1.5A TO263-3
Dc-Dc Converter, 12V, 12.5A; Power Supply Applications:Ite & Railway; Dc/Dc Converter Type:Enclosed; Input Ratio:2:1; Output Power Max:150W; No. Of Outputs:1 Output; Output Voltage - Output 1:12V; Output Current - Output 1:12.5A Rohs Compliant: Yes |Mean Well RSD-150D-12