Mean Well RPSG-160-12
AC/DC Power Supply Single-OUT 12V 9.1(Convection)A/12.9(Forced Air)A 159.8W Medical 18-Pin
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Mean Well RPSG-160-12.
IHS
Datasheet4 pagesIl y a 3 ans
JRH Electronics
Farnell
Electro Sonic
Component Distributors Inc.
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-26.06%
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2019-01-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Pièces détachées
Mean WellRPS-160-12
AC to DC Power Supply Open Frame Single Output 12 Volt 9.1 Amp 112.2 Watt
Mean WellHRPG-150-12
AC-DC Power Factor Correction Module, 1 Output, 156W, Hybrid
Mean WellRPS-160-15
AC to DC Power Supply Open Frame Single Output 15 Volt 7.3 Amp 112.5 Watt
Descriptions
Descriptions de Mean Well RPSG-160-12 fournies par ses distributeurs.
O/P +12V12.9A; Medical PCB; AC/DC; Open PCB; Open Frame
109W(155WForcedAir) 1 90V(AC),127V(DC) 264V(AC),370V(DC) 1% 9.1A 12V 127mm*76.2mm*34.6mm
AC to DC Power Supply Open Frame Single Output 12 Volt 9.1 Amp 112.2 Watt with 5Vsb
RPSG-160 Series 159.8 W Single Output 12 V AC/DC Medical Type Power Supply
AC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 112.2W, Hybrid
Switching Power Supplies 159.8W 12V 12.9A Energy Star
Power Supply; medical; 159.8W; 12V; 12.9A; 90-264VAC; 127-370VDC
12Vdc 12.9A 12Vdc Medical Power Supply 5vsb,no load power
SPS medical 112,2W 12V/12,9A 5Vsb
POWER SUPPLY;MEDICAL, 160W MEDICAL PFC (GREEN MODE), +12V12.9A
GRAPHIC TERMINAL, 800X480P, WVGA TFT LCD ROHS COMPLIANT: YES
POWER SUPPLY, MEDICAL, AC-DC, 12V, 9.1A
Power Supply, Medical, Ac-Dc, 12V, 9.1A; No. Of Outputs:1 Output; Power Rating (Covection Cooling):112W; Power Rating (Forced Cooling):160W @ 20.5Cfm; Input Voltage Vac:90V Ac To 264V Ac; Power Supply Output Type:Adjustable, Fixed; Rohs Compliant: Yes |Mean Well RPSG-160-12
Outputs = 1 / Output Voltage 1 V = 12 / Output Voltage Nominal 1 V = 12 / Output Current 1 A = 12.9 / Output Type = Adjustable / Rated Power W = 112.2 / Input Voltage Min. VAC = 80 / Input Voltage Nominal = 100 ... 240 VAC / Input Voltage Max. VAC = 264 / Efficiency % = 87 / MTBF h = 234500 / Termination Type = Pin Connector / Ripple & Noise (V) mV = 80 / Operating Temperature Min. °C = -20 / Operating Temperature Max. °C = 70 / Length mm = 127 / Width mm = 76.2 / Height mm = 34.6 / Warranty = 3 Years