Mean Well RCP-1000-24-C
AC-DC Power Factor Correction Module, 1 Output, 960W, Hybrid
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Mean Well RCP-1000-24-C.
RS (Formerly Allied Electronics)
Datasheet8 pagesIl y a 14 ans
Master Electronics
Component Distributors Inc.
TME
Jameco
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-23.15%
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2020-10-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Pièces détachées
Mean WellRSP-750-24
AC to DC Switching Enclosed Power Supply with PFC Function 24 Volts 31.3 Amps 751.2 Watts
TDK-LambdaZWS50BAF-24/A
Switching Power Supplies 24V 2.1A 50W W/ L bracket & Cover
TDK-LambdaZWS75BAF-24/A
Switching Power Supplies 24V 3.2A, 76.8W W/ L bracket & Cover
Mean WellHRPG-450-24
Switching Power Supplies 451.2W 24V 18.8A W/PFC EISA Compliant
TDK-LambdaZWS100BAF-24
AC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 103.2W, Hybrid
Mean WellMSP-450-24
Power Supply; module; medical; 451.2W; 24V; 18.8A; 85-264VAC; 120-370VDC
Descriptions
Descriptions de Mean Well RCP-1000-24-C fournies par ses distributeurs.
Rack Mount Power Supplies 960W 24V 40A W/PFC & INTERFACE
POWER SUPPLY, AC-DC,24V@40A,5V@0.3A,100-264VIN, ENCLOSED, SUBRACK MNT, PFC, RCPSERIES
O/P +24V40A; Rack Power; AC/DC; Rack Power; Enclosed Type
960W 1 90V(AC),127V(DC) 264V(AC),370V(DC) 0.5% 40A 24V 295mm*127mm*41mm
24Vdc 40A, Hot Swappable Power Supply, I2C Interface, Rack Power
AC/DC 1000W 24V Rack Mountable Front End Rectifier I2C
AC/DC power supply 65 Watt|Tripple Output|Medical approved
AC/DC Front End Power Supply (PSU), 1 Output, Adjustable, Fixed, 960 W, 24 V, 40 A, RCP-1000 Series
Power Supply Switching Rack 1KW 24VDC@40A PFC I2C Hotswap
AC/DC Power Supply Single-OUT 24V 40A 960W 24-Pin
Adapter for control terminal of A/F700 to A/F800
Power Supply, Ac-Dc, 24V, 40A; No. Of Outputs:1 Output; Power Supply Output Type:Adjustable, Fixed; Output Power Max:960W; Output Voltage Nom.:24V; Output Current Max:40A; Product Range:Rcp-1000 Series; Svhc:No Svhc (27-Jun-2018); Rohs Compliant: Yes |Mean Well RCP-1000-24-C