Mean Well MDS15B-05
DC-DC Medical Grade Regulated Converter 15W 5V 3A 18-36Vin 2xMOPP DIP
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Mean Well MDS15B-05.
IHS
Datasheet5 pagesIl y a 3 ans
Electro Sonic
TME
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-50.18%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2020-10-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Descriptions
Descriptions de Mean Well MDS15B-05 fournies par ses distributeurs.
DC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 15W, Hybrid
Isolated DC/DC Converters - Through Hole 18-36Vin 5Vout 3A 15W 2x1 Med Iso Reg
Isolated Through Hole DC/DC Converter, Medical, 2:1, 15 W, 1 Output, Fixed, 5 V, 3 A, Regulated, DIP
Dc-Dc Converter, 5V, 3A Rohs Compliant: Yes |Mean Well MDS15B-05
DC-DC CONVERTER, 15W, 18-36VIN, 5VOUT @3.00A, MDS15 SERIES
PLC, 100-240 VAC supply, 6 x 24 VDC inputs, 4 x relay outputs 2 A, 5K steps program + 10K words data memory
DC/DC 15W; 9-18Vin; 24Vout @0.63A,2"*1"
DC/DC-Conv 18-36V 5V 3000mA 15W
Outputs = 1 / Output Voltage 1 V = 5 / Output Current 1 A = 3 / Output Type = Fixed / Rated Power W = 15 / Input Voltage Min. V = 18 / Input Voltage Max. V = 36 / Mounting Type = Through Hole / Termination Type = PCB Pins / Package Type = DIP / Efficiency % = 87 / Ripple & Noise (V) mV = 60 / Protection Type = Short Circuit Protection / Protection Type = Overload Protection / Protection Type = Under Voltage Protection / Insulation Voltage kV = 4 / MTBF h = 1060000 / Length mm = 50.8 / Width mm = 25.4 / Height mm = 12 / Warranty = 3 Years