Mean Well HBG-160-60A
60Vdc 2.6A 60 Volt LED Power Supply IP65, Circular Shape, PFC Operates: CV or CC Mode
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Mean Well HBG-160-60A.
IHS
Datasheet9 pagesIl y a 2 ans
Electro Sonic
Arrow.cn
Newark
Component Distributors Inc.
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-0.17%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
TraceParts
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2013-01-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Pièces détachées
TDK-LambdaRWS100B-48
Switching Power Supplies AC-DC, 115-230VAC, Output 48V 2.1A, 100.8W
Power Supply; AC-DC; 24V@2.5A; 85-264V In; Enclosed; DIN Rail Mount; S8VK-C Series
AC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 120W, Hybrid
XP PowerVCS100US48
AC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 100W
XP PowerVCS100US12
XP PowerVCS100US24
AC/DC Enclosed Power Supply (PSU), ITE, 1 Outputs, 100 W, 24 VDC, 4.17 A
Descriptions
Descriptions de Mean Well HBG-160-60A fournies par ses distributeurs.
POWER SUPPLY, AC-DC,60V,2.6A,100-305V IN, SEALED, STUD, LED DRIVER, HBG-160 SERIES
LED Power Supplies 156W 60V 2.6A IP65 CC adj by pot.
60V 2600mA 156W Enclosed Switching LED Driver Power Supply with PFC Function Current Adjustable by Internal Pot
Mean Well HBG-160-60A LED driver 156 W dimmable IP65 PFC function
Power supply; LED; 156W; 60V; 2.6A; 90-305VAC; 127-417VDC; IP65
160W Constant Current Mode LED Driver O/P +60V2.6A
AC/DC Power Supply Single-OUT 60V 2.6A 156W
LED Driver 156W 2.6A 36 ... 60V IP65
LED DRVR CC/CV AC/DC 36-60V 2.6A
LED Driver (CC, CV) 155W 1600-2600mA Linear (36-60Vdc) 90-305Vac PFC Non-Dimming (Internal Pot Adj (Io)) IP65 Round Metal Enclosure
Led Driv, Constant Current/Volt, 156W; Power Supply Applications:-; Output Power Max:156W; Output Voltage Max:60V; Output Current:2.6A; Led Driver Mode:Constant Current, Constant Voltage; Input Voltage Min:90V; Input Voltage Max:305Vrohs Compliant: Yes |Mean Well HBG-160-60A