Mean Well GE24I48-P1J
AC to DC Power Supply Wall Adapter Transformer Single Output 48 Volt 0.5 Amp 24 Watt
Fiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Mean Well GE24I48-P1J.
Sager Power Systems
Datasheet2 pagesIl y a 10 ans
Electro Sonic
JRH Electronics
Component Distributors Inc.
Jameco
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-89.76%
Pièces détachées
AC/DC 15W 48V Wall Mount Adapter, Barrel Output (interchangeable sold separately)
Descriptions
Descriptions de Mean Well GE24I48-P1J fournies par ses distributeurs.
AC/DC 24W 48V Level VI Single Output Wall Mount *AC PLUG SOLD SEPERATELY* see related products
POWER SUPPLY, AC-DC EXTERNAL WALL PLUG, 48V, 0.5A, 95-264V, 24W, GE SERIES
48V@0.50A; 2.1*5.5*11/5F/C+/18AWG; Adaptor; AC/DC; External Power
48Vdc Wall Plug-In Adaptor Interchangeable AC Plugs (AC Plugs Sold Separately)
Relay module, with soldered-in miniature switching relay, contact (AgNi): Medium to large loads, 1 PDT, input voltage 24VDC
Adapter, Ac-Dc, 48V, 0.5A; Power Supply Applications:Ite; No. Of Outputs:1 Output; Output Power Max:24W; Output Voltage - Output 1:48V; Output Current - Output 1:500Ma; Output Voltage - Output 2:-; Output Current - Output 2:- Rohs Compliant: Yes |Mean Well GE24I48-P1J
Outputs = 1 / Output Voltage V = 48 / Output Current mA = 500 / Output Type = Fixed / Rated Power W = 24 / Input Voltage Min. V = 90 / Input Voltage Max. V = 264 / Input / Output Power Type = AC / DC / Output Connection Type = 2.1 x 5.5 mm Barrel Plug / Cable Length m = 1.5 / Efficiency % = 89 / Ripple & Noise (V) mV = 300 / Operating Temperature Min. °C = -10 / Operating Temperature Max. °C = 50 / Length mm = 81 / Width mm = 43 / Height mm = 41