Mean Well GE24I15-P1J
AC to DC Power Supply Wall Adapter Transformer Single Output 15 Volt 1.6 Amp 24 Watt
Fiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Mean Well GE24I15-P1J.
Future Electronics
Datasheet2 pagesIl y a 10 ans
Electro Sonic
Component Distributors Inc.
Jameco
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-1.99%
Pièces détachées
Triad MagneticsWSU150-1600
POWER SUPPLY, AC-DC,15V,1.6A,90-264V IN, ENCLOSED, WALL PLUG,24W, WSU150 SERIES
Triad MagneticsWSU150-1600-R
Triad MagneticsWAU12-2000
WALL PLUG TRANSFORMER 120V, 12VAC, @2A, FOR COMMERCIAL OR INDUSTRIAL USE ONLY
POWER SUPPLY, AC-DC,15V,2A,90-264V IN, ENCLOSED, WALL PLUG, EXTERNAL,30W, PSAA SERIES
Descriptions
Descriptions de Mean Well GE24I15-P1J fournies par ses distributeurs.
AC/DC 24W 15V Level VI Single Output Wall Mount *AC PLUG SOLD SEPERATELY* see related products
POWER SUPPLY, AC-DC EXTERNAL WALL PLUG, 15V, 1.6A, 95-264V, 24W, GE SERIES
15V@1.60A; 2.1*5.5*11/5F/C+/18AWG; Adaptor; AC/DC; External Power
15Vdc Wall Plug-In Adaptor Interchangeable AC Plugs (AC Plugs Sold Separately)
Adaptor, Ac-Dc, 15V, 1.6A; No. Of Outputs:1 Output; Output Power Max:24W; Output Voltage - Output 1:15V; Output Current - Output 1:1.6A; Output Voltage - Output 2:-; Output Current - Output 2:-; Output Connector:Barrel Plug Center Rohs Compliant: Yes |Mean Well GE24I15-P1J
Relay module for high continuous currents, with soldered-in relay, contacts (AgSnO): medium to large loads, 1 N/O contact, input voltage 24 V DC, limiting continuous current 10 A, with 2 inputs for manual/automatic
Outputs = 1 / Output Voltage V = 15 / Output Current A = 1.6 / Output Type = Fixed / Rated Power W = 24 / Input Voltage Min. V = 90 / Input Voltage Max. V = 264 / Input / Output Power Type = AC / DC / Output Connection Type = 2.1 x 5.5 mm Barrel Plug / Cable Length m = 1.5 / Efficiency % = 86 / Ripple & Noise (V) mV = 150 / Operating Temperature Min. °C = -10 / Operating Temperature Max. °C = 50 / Length mm = 81 / Width mm = 43 / Height mm = 41