Mean Well GE12I05-P1J
GE12 Series 10 W Single Output 5 V AC/DC Wall Mounted Power Supply
Fiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Mean Well GE12I05-P1J.
Master Electronics
Datasheet2 pagesIl y a 8 ans
Future Electronics
Electro Sonic
Component Distributors Inc.
Jameco
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-54.76%
Chaîne d'approvisionnement
Introduction Date2009-04-01
LTB Date2024-07-31
Pièces détachées
Triad MagneticsWSU050-2000-R
POWER SUPPLY, AC-DC,5V,2A,90-264VIN, ENCLOSED, WALL PLUG, EXTERNAL,10W, WSU050 SERIES
Triad MagneticsWSU050-2000
POWER SUPPLY, AC-DC, INTERCHANGEABLE WALL PLUG, 5VOUT, 2A, 90-264VIN, 10W
Triad MagneticsWSU050-1500
Power Supply; AC-DC; 5V; 1.5A; 90-264V In; Enclosed; Wall Plug; 7.5W; WSU050 Series
Descriptions
Descriptions de Mean Well GE12I05-P1J fournies par ses distributeurs.
POWER SUPPLY, AC-DC EXTERNAL WALL PLUG, 5V, 2A, 95-264V, 10W, GE SERIES
GE12I05-P1J MEAN WELL AC-DC 5 Volt 2 Amp 10 Watt Power Supply +More!
AC/DC 12W 5V Level VI Single Output Wall Mount, *AC PLUG SOLD SEPERATELY* see related products .
AC/DC Power Supply Single- Output 5 Volt 2A 12W
5.0V@2.00A; 2.1*5.5*11/5F/C+/20AWG; Adaptor; AC/DC; External Power
AC/DC Power Supply, External Plug In, 1 Output, 10 W, 5 V, 2 A, Tuning Fork 2.1mm x 5.5mm x 11mm
5Vdc Wall Plug-In Adaptor Interchangeable AC Plugs (AC Plugs Sold Separately)
Mean Well power supply with Interchangeable AC plugs GE12I05-P1J, 10W, 5V, 2.00A, 2 year warranty, ROHS
Adapter, Ac-Dc, 5V, 2A; Power Supply Applications:Ite; No. Of Outputs:1 Output; Output Power Max:10W; Output Voltage - Output 1:5V; Output Current - Output 1:2A; Output Voltage - Output 2:-; Output Current - Output 2:- Rohs Compliant: Yes |Mean Well GE12I05-P1J
PLC-INTERFACE, consisting of DIN-rail-mountable basic terminal block in 6.2 mm with screw connection and plug-in miniature relay with 6 A power contact, 1 changeover contact, 24 V DC input voltage. Approved according to ATEX/IECEx (Zone 2) and Ex Zone Class I, Div. 2.
Outputs = 1 / Output Voltage V = 5 / Output Current A = 2 / Output Type = Voltage / Rated Power W = 10 / Input Voltage Min. V = 90 / Input Voltage Max. V = 264 / Input Current mA = 400 / Input / Output Power Type = AC / DC / Output Connection Type = 2.1 x 5.5 mm Barrel Plug / Cable Length m = 1 / Efficiency % = 80 / Ripple & Noise (V) mV = 50 / Operating Temperature Min. °C = -10 / Operating Temperature Max. °C = 50 / Length mm = 70.7 / Width mm = 40 / Height mm = 38.8