MCC SMBJ160CA-TP
Trans Voltage Suppressor Diode, 600W, 160V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AA
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour MCC SMBJ160CA-TP.
IHS
Datasheet8 pagesIl y a 18 ans
Future Electronics
DigiKey
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
8,100
Authorized Distributors
1
Polarity
Bidirectional
Bidirectional
Number of Unidirectional Channels
Number of Bidirectional Channels
1
Breakdown Voltage
187.5 V
199 V
199 V
Clamping Voltage
259 V
353 V
353 V
Peak Pulse Power
600 W
600 W
600 W
Peak Pulse Current
2.3 A
11.3 A
11.3 A
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China, Vietnam
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2005-11-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Pièces détachées
BournsSMBJ150CA
TVS Diode Single Bi-Dir 150V 600W 2-Pin SMB T/R / TVS DIODE 150VWM 243VC DO214AA
Diodes Inc.SMBJ150CA-13-F
SMBJ Series 5 W 192.5 V Bi-Directional Surface Mount TVS Diode - SMB
Diodes Inc.SMBJ170CA-13-F
Tvs Diode, 600W, 170V, Bidir, Smb Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. SMBJ170CA-13-F
Diodes Inc.SMBJ130CA-13-F
Tvs Diode, 600W, 130V, Bidir, Smb Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. SMBJ130CA-13-F
BournsSMBJ170CA
Trans Voltage Suppressor Diode, 600W, 170V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AA
LittelfuseSMBJ170CA
SMBJ Series 189 V 600 W Surface Mount Bi-Directional TVS Diode - DO-214AA
Descriptions
Descriptions de MCC SMBJ160CA-TP fournies par ses distributeurs.
600W 2.3A 1Ã×A 259V 178V 160V 197V Bi-Directional SMB(DO-214AA) TVS ROHS
TVS Diode Single Bi-Dir 160V 600W 2-Pin SMB T/R