Cornell Dubilier CGS103U016R3C
Aluminum Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 10000uF 16V-10+75%
NRND
IHS
Datasheet8 pagesIl y a 4 ans
New Yorker Electronics
Master Electronics
Pièces détachées
Cornell DubilierCGS103U025R3C
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 10000UF, 25V, +75, -10%, SCREW
Cornell DubilierCGS922U030R3C
High-Cap Screw Terminal Aluminum Electrolytic Capacitor
Cornell DubilierCGS113U040V3C
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 11000UF, 40V, +75, -10%, SCREW
United Chemi-ConE36D800HPN103MA92M
Cap Aluminum Lytic 10000uF 80V 20%( 35 X 92mm) Screw Terminal 0.0182 Ohm 6600mA 2000h 85C
United Chemi-ConE36D101HPN103MC79M
U36D Series 10000 uF 100 V 20 % Screw Mount Can Aluminum Electrolytic Capacitor
United Chemi-ConE36D500LPN103TA67M
Cap Aluminum Lytic 10000uF 50V -10% to 50% (35 X 67mm) Screw Terminal 2000h 85C
Descriptions
Descriptions de Cornell Dubilier CGS103U016R3C fournies par ses distributeurs.
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 75% +Tol, 10% -Tol, 10000uF, Chassis Mount
Cap Aluminum Lytic 10000uF 16V -10% to 75% (34.925 X 79.375mm) Screw Terminal 0.024 Ohm 6400mA 2000h 85C
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 10000UF, 16V, +75,-10%, SCREW; Capacitance:10000µF; Voltage Rating:16V; Product Range:CGS Series; Lifetime @ Temperature:3000 hours @ 105°C; Capacitance Tolerance:+75%, -10%; Capacitor Terminals:ScrewRoHS Compliant: Yes