Cornell Dubilier CGS113U040V3C
Aluminum Electrolytic Capacitor 11000UF, 40V, +75, -10%, Screw
NRND
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Electro Sonic
Datasheet8 pagesIl y a 4 ans
Datasheet8 pagesIl y a 5 ans
Farnell
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Jameco
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-2.75%
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 2 weeks ago)
Pièces détachées
Cornell DubilierDCMC103U050AA2B
Aluminum Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 10000uF 50V -10%+75% 1.375x2.125
Cornell DubilierCG113U035U4C
Reliable Screw Terminal Aluminum Electrolytic Capacitor, 85 ºC, Screw Terminal Capacitors
Cornell DubilierCGS123U030R4C
Cap Aluminum 12000uF 30V -10% to 75% (34.925 X 104.775mm) Clamp Mount Screw Terminal 0.018 Ohm 8400mA 85°C
Descriptions
Descriptions de Cornell Dubilier CGS113U040V3C fournies par ses distributeurs.
Cap Aluminum 11000uF 40V -10% to 75% (50.8 X 79.375mm) Clamp Mount Screw Terminal 0.024 Ohm 8000mA 85°C
High-Cap Screw Terminal Aluminum Electrolytic Capacitor
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 40V, 75% +Tol, 10% -Tol, 11000uF, Chassis Mount
Capacitor; Al;11000uF;High Cap. Computer Grade;Screw;-10%;+75%;40VDC;50Svdc
Aluminum Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 11000uF 40Vdc
Aluminum Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 11 mF 330Vac
CGS ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR Radial Can - Screw Terminals Aluminum Electrolytic Capacitor 2.000Dia 50.80mm -10% +75% 11000muF 40V
Aluminum Electrolytic Capacitor; Capacitor Type:Computer Grade; Capacitance:11000µF; Voltage Rating:40VDC; Capacitor Dielectric Type:Aluminum Electrolytic; Package/Case:V3C; Lead Spacing:22.2mm; Termination Type:Screw ;RoHS Compliant: Yes
CAPACITOR ALUM ELEC 11000UF, 40V, SCREW; Capacitance:11000µF; Capacitance Tolerance:+75, -10%; Voltage Rating:40V; ESR:0.024ohm; Life Time @ Temperature:2000 hours @ 85°C; Height:79.4mm; Diameter:50.8mm; Capacitor Case Style:Can