Littelfuse TO502J2J
Flange Mount 5 kOhm ±5% 3892 K 150°C Thermistor - TO-220
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Littelfuse TO502J2J.
Sager Electronics
Datasheet2 pagesIl y a 8 ans
Datasheet2 pagesIl y a 8 ans
Future Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-1.51%
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date2012-05-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions de Littelfuse TO502J2J fournies par ses distributeurs.
NTC Thermistor, 5000ohm, Through Hole Mount
SENSOR NTC 5K OHM 3892K TO220-2
NTC THERMISTOR, 5K, RADIAL LEADED; Zero Power Resistance at 25¡ãC:5kohm; Product Range:-; Thermistor Mounting:Through Hole; Beta Value (K):3892K; Thermistor Case Style:TO-220; Thermistor Terminals:Radi 43AC9576
NTC THERMISTOR, 5K, RADIAL LEADED; Thermistor Type:Probe; Resistance (25°C):5kohm; Product Range:-; B-Constant:3892K; B-Constant Tolerance:-; Probe Material:Plastic; Lead Length:13.49mm; Operating Temperature Min:-55°C RoHS Compliant: Yes