Littelfuse 60R030XPR
PTC Resettable Fuse 0.3A(hold) 0.6A(trip) 60VDC 40A 0.49W 3s 0.88Ohm Radial 7.4 X 3.1mm Ammo Automotive
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Littelfuse 60R030XPR.
IHS
Datasheet7 pagesIl y a 3 ans
Future Electronics
ODG (Origin Data Global)
Fuses Unlimited
Sager Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+33.94%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
68,098
Authorized Distributors
6
Hold Current
300 mA
300 mA
Trip Current
600 mA
600 mA
Max Voltage Rating (DC)
60 V
60 V
Max Current Rating
40 A
40 A
Resistance
880 mΩ
880 mΩ
Time to Trip
3 s
3 s
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date2006-06-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Littelfuse72R030XU
PTC Resettable Fuse 0.3A(hold) 0.6A(trip) 72VDC 40A 0.49W 3s 0.88Ohm Radial 7.4 X 3.1mm Bulk
TE ConnectivityRXEF030-2
PTC Resettable Fuse 0.3A(hold) 0.6A(trip) 72V 40A 0.49(Nom)W 3s 0.88Ohm Radial 7.4 X 3mm T/R
TE ConnectivityRXEF030S
PTC Resettable Fuse 0.3A(hold) 0.6A(trip) 72VDC 40A 0.49W 3s 0.88Ohm Radial 7.4 X 3mm Bag
PTC Resettable Fuse 0.3A(hold) 0.6A(trip) 60VDC 40A 0.49W 3s 0.88Ohm Radial 7.4 X 3mm Bag Automotive
BournsMF-R030
PTC Resettable Fuse 0.3A (hold) 0.6A (trip) 60 Volt 40A 0.5 Watt 3s 0.76 Ohm Radial 7.4 X 3.1mm Bulk
Bel Fuse0ZRC0030FF1E
PTC Resettable Fuse 0.3A(hold) 0.6A(trip) 90VDC 40A 0.49W 3s 0.88Ohm Radial 7.4 X 3.1mm Bulk Automotive
Descriptions
Descriptions de Littelfuse 60R030XPR fournies par ses distributeurs.
FUSE, PTC RESETTABLE, 60V, 0.3A, RADIAL
60V 300mA 40A -40¡Í~+85¡Í 600mA 880m´Î 3s 2.1´Î Radial LeadedP=5.1mm Resettable Fuses ROHS
FUSE, PTC RESETTABLE, 60V, 0.3A, RADIAL; Thermistor Mounting: Through Hole; Product Range: -; Holding Current: 300mA; Tripping Current: 600mA; Voltage Rating: 60VDC; Operating Temperature Min: -40°C; Operating Temperature Max:
PPTC RESETTABLE FUSE, ROUND, 40A, 60VDC; Product Range:POLY-FUSE 60R Series; Voltage Rating:60VDC; Holding Current:300mA; Trip Current:600mA; Time to Trip:3s; Fuse Shape:Round; Current Rating Max:40A; Lead Spacing:5.1mm; Length:- RoHS Compliant: Yes