Littelfuse 30R250UU
PTC Resettable Fuse 2.5A(hold) 5A(trip) 30VDC 40A 1.2W 10.3s 0.02Ohm Radial 11.4 X 3 X 18.3mm Bulk Automotive
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Littelfuse 30R250UU.
IHS
Datasheet6 pagesIl y a 3 ans
Farnell
element14 APAC
RS (Formerly Allied Electronics)
ODG (Origin Data Global)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+45.52%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
SnapEDA
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
82,671
Authorized Distributors
6
Hold Current
2.5 A
2.5 A
Trip Current
5 A
5 A
Max Voltage Rating (DC)
30 V
30 V
Max Current Rating
40 A
40 A
Resistance
20 mΩ
20 mΩ
Time to Trip
10.3 s
10.3 s
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date2006-06-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
TE ConnectivityRUEF250
PTC Resettable Fuse 2.5A(hold) 5A(trip) 30V 100A 1.2W 10.3s 0.02Ohm Radial 11.4 X 3 X 18.3mm Bag
Descriptions
Descriptions de Littelfuse 30R250UU fournies par ses distributeurs.
PTC fuse, self-resetting, radial, 30 V (DC), 40 A, 5 A (trip), 2.5 A (hold), 30R250UU
PTC RESET FUSE 30V 2.5A RADIAL / Polymeric PTC Resettable Fuse 30V 2.5 A Ih Through Hole Radial, Disc
30R Series - 30V POLYFUSE® Lead-Free Radial Leaded Resettable PPTC, 2.5A
Littelfuse SCT
PTC RESETTABLE FUSE; HOLDING CURRENT: 2.5
Resettable Fuses – PPTC; LITTELFUSE; 30R250UU; 2.5 A; 5 A; 40 A; 1.2 W
FUSE, PTC RESET, 30V, 2.5A, RADIAL; Product Range:POLY-FUSE 30R Series; Voltage Rating:30VDC; Holding Current:2.5A; Trip Current:5A; Time to Trip:10.3s; Fuse Shape:Rectangular; Current Rating Max:40A; Lead Spacing:5.1mm; Diameter:- RoHS Compliant: Yes