Lattice Semiconductor LFE2-12SE-6FN484I
Field Programmable Gate Array, 1500 CLBS, 357MHz, 12000-Cell, PBGA484
IHS
Datasheet390 pagesIl y a 4 ans
Future Electronics
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMalaysia, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) Code3A991.D
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.01
Introduction Date2006-02-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Pièces détachées
Lattice SemiconductorLFE2-12E-6F484C
FPGA LatticeECP2 Family 12000 Cells 90nm Technology 1.2V 484-Pin FBGA Tray
Lattice SemiconductorLFEC15E-4F484C
FPGA LatticeEC Family 15400 Cells 378MHz 130nm Technology 1.2V 484-Pin FBGA
Lattice SemiconductorLFXP10C-3F388C
FPGA LatticeXP Family 10000 Cells 320MHz 130nm Technology 1.8V/2.5V/3.3V 388-Pin FBGA Tray
FPGA Spartan-3A Family 700K Gates 13248 Cells 667MHz 90nm Technology 1.2V 400-Pin F-BGA
Descriptions
Descriptions de Lattice Semiconductor LFE2-12SE-6FN484I fournies par ses distributeurs.
12000 1500 FPBGA-484 Programmable Logic Device (CPLDs/FPGAs) ROHS
Field Programmable Gate Arrays - FPGAs 12K LUTs S-Ser 1.2V -6 Spd I
Latticeecp2 ; S-Series; 12K Luts; 1.2V Rohs Compliant: Yes |Lattice Semiconductor LFE2-12SE-6FN484I
12K LUTs 297 I/O S-Series DSP 1.2V -6 Speed IND
DIODE GEN PURP 3.2KV 3753A W54