Laird MGV10046R8M-10
Surface Mount Power Inductor, MGV Series, 6.8 H, 20%, Shielded, 0.0233 ohm, 8 A
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Laird MGV10046R8M-10.
Sager Electronics
Datasheet11 pagesIl y a 5 ans
Datasheet12 pagesIl y a 7 ans
IHS
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-71.65%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Introduction Date2013-04-23
Pièces détachées
Fixed Inductor Nonstandard 6.8µH ±20% 8.5A 23.3mΩ 13MHz 20@100kHz
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz Iron 6.5A 0.024Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz 14Q-Factor Ferrite 5.2A 0.023Ohm DCR T/R
TAIYO YUDENNRS8030T6R8MJGJ
Ind Power Shielded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz Ferrite 3.4A 3131 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz Ferrite 1.74A 46.8mOhm DCR Blister T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz Ferrite 2.2A 42.5mOhm DCR 2424 Blister T/R
Descriptions
Descriptions de Laird MGV10046R8M-10 fournies par ses distributeurs.
FIXED IND 6.8UH 8A 23.3 MOHM SMD
General Purpose Inductor, 6.8uH, 20%, 1 Element, SMD, 4339
Ind Power Shielded 6.8uH 20% 100KHz 8A T/R
High Current Molded SMT Power Inductor
100KHz 13.5A 8A 6.8¦ÌH 23.3m¦¸ ¡À20% 4040 , 11mm*10mm*4.3mm
THERMAL & POWER, INDUCTIVE COMPONENTSPWRIND, SMT, SHLD, IRATED
MGV Nonstandard 0.433Lx0.394W 11.00mmx10.00mm 6.8muH
INDUCTOR, SHLD, 6.8UH, 8A, 20%
Power Inductors - SMD 6.8uH +/-20%
PWRIND,SMT,SHLD,IRATED 11X10X4.0MM
INDUCTOR, 6.8UH, 8A, 20%, SHLD; Inductance: 6.8µH; RMS Current (Irms): 8A; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 13.5A; Product Range: MGV Series; Power Inductor Case: 11mm x 10mm x 4mm; DC Resistance Max