Laird MGV06022R2M-10
Surface Mount Power Inductor, MGV Series, 2.2 H, 20%, Shielded, 0.046 ohm, 3.8 A
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Laird MGV06022R2M-10.
IHS
Datasheet9 pagesIl y a 6 ans
Newark
Sager Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2013-04-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
Pièces détachées
Inductor Power Shielded Wirewound 2.2uH 20% 100KHz Metal 4.3A 0.04Ohm DCR 2019 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 2.2uH 20% 100KHz Iron 3.9A 40mOhm DCR T/R
General Purpose Inductor, 2.2uH, 20%, 1 Element, Carbonyl Powder-Core, SMD, 2220
Inductor Power Shielded Wirewound 2.2uH 20% 100KHz Metal 4.8A 0.0435Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 2.2uH 20% 100KHz Metal 4.3A 0.0495Ohm DCR T/R
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 2.2uH 20% 100KHz 9Q-Factor Ferrite 2.9A 0.044Ohm DCR 1515 T/R
Descriptions
Descriptions de Laird MGV06022R2M-10 fournies par ses distributeurs.
General Purpose Inductor, 2.2uH, 20%, 1 Element, Powdered Iron-Core, SMD, 2826
High Current Molded SMT Power Inductor
FIXED IND 2.2UH 3.8A 46 MOHM SMD
THERMAL & POWER, INDUCTIVE COMPONENTSPWRIND, SMT, SHLD, LRATED
INDUCTOR, SHLD, 2.2UH, 3.8A, 20%
MGV Nonstandard 0.287Lx0.264W 7.30mmx6.70mm 2.2muH
Power Inductors - SMD 2.2uH +/-20%
PWRIND,SMT,SHLD,LRATED 7.3X6.7X2.0MM
INDUCTOR, 2.2UH, 3.8A, 20%, SHLD; Inductance: 2.2µH; RMS Current (Irms): 3.8A; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 11.5A; Product Range: MGV Series; Power Inductor Case: 7.3mm x 6.7mm x 2mm; DC Resistan