Laird MGV05022R2M-10
Surface Mount Power Inductor, Mgv Series, 2.2 H, 20%, Shielded, 0.0501 Ohm, 4.2 A
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Laird MGV05022R2M-10.
IHS
Datasheet8 pagesIl y a 6 ans
Newark
Sager Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
Pièces détachées
Inductor Power Shielded Wirewound 2.2uH 20% 100KHz Metal 4.3A 0.04Ohm DCR 2019 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 2.2uH 20% 100KHz Metal 4.4A 0.0616Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 2.2uH 20% 100KHz Metal 4.8A 0.0435Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 2.2uH 20% 100KHz Metal 4.3A 0.0495Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 2.2uH 20% 100KHz Metal 3.6A 0.047Ohm DCR 1515 T/R
Descriptions
Descriptions de Laird MGV05022R2M-10 fournies par ses distributeurs.
General Purpose Inductor, 2.2uH, 20%, 1 Element, SMD, 2220
High Current Molded SMT Power Inductor
FIXED IND 2.2UH 4.2A 50.1MOHM SM
100KHz 12.5A 4.2A 2.2¦ÌH 50.1m¦¸ ¡À20% , 5.5mm*5.1mm*2.3mm
THERMAL & POWER, INDUCTIVE COMPONENTSPWRIND, SMT, SHLD, IRATED
INDUCTOR, SHLD, 2.2UH, 4.2A, 20%
MGV Nonstandard 0.217Lx0.201W 5.50mmx5.10mm 2.2muH
Power Inductors - SMD 2.2uH +/-20%
PWRIND,SMT,SHLD,IRATED 5.5X5.1X2MM
INDUCTOR, 2.2UH, 4.2A, 20%, SHLD; Inductance: 2.2µH; RMS Current (Irms): 4.2A; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 12.5A; Product Range: -; Power Inductor Case: 5.5mm x 5.1mm x 2mm; DC Resistance Max: 0.