KYOCERA AVX VC020105T500WP
TVS Varistor, 4 VAC, 5.6 VDC, 35 V, 0201 [0603 Metric], Multilayer Varistor (MLV)
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour KYOCERA AVX VC020105T500WP.
IHS
Datasheet2 pagesIl y a 4 ans
Farnell
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.40.00
Introduction Date2009-08-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Pièces détachées
KYOCERA AVXFLX0005WP
TVS Varistor, 14 VAC, 18 VDC, 45 V, 0402 [1005 Metric], Multilayer Varistor (MLV)
Descriptions
Descriptions de KYOCERA AVX VC020105T500WP fournies par ses distributeurs.
12.8V 5A 1 10V 156V 5.6V 4V 10mJ 50pF@1kHz 0201 600¦Ìm*300¦Ìm*330¦Ìm
35V 0.01J 50pF@1KHz 5.6V 4V 10V~15.6V 5A 0201 Varistors ROHS
Var 4VAC/5.6VDC 5A 15.6V 0201 SMD T/R
Varistor, 0.01J, Surface Mount
VARISTOR, 0201, 50PF; Series:VC; Varistor Type:Multilayer Varistor (MLV); Peak Surge Current @ 8/20µS:5A; Varistor Case:0201; Clamping Voltage Vc Max:35V; Peak Energy (10/1000uS):0.01J; Voltage Rating VDC:5.6V; Voltage Rating VAC:4V; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); Breakdown Voltage Max:15.6V; Breakover Voltage Min:10V; Capacitance:50pF; Clamping Voltage @ 8/20µs Max:35V; External Depth:0.3mm; External Length / Height:0.3mm; External Width:0.6mm; Nom Operating Voltage:5.6V; Operating Temperature Max:125°C; Operating Temperature Min:-55°C; Package / Case:0201; Peak Pulse Current IPP @ 8/20µs:5A; Suppressor Type:Varistor; Termination Type:SMD; Test Current:1A