KYOCERA AVX 08055C473JAT4A
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, X7R, 15% TC, 0.047uF, Surface Mount, 0805
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour KYOCERA AVX 08055C473JAT4A.
IHS
Datasheet4 pagesIl y a 3 ans
Newark
Future Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-0.47%
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Pièces détachées
50V 47nF X7R ±5% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL21B473JBCNNNC
Multilayer Ceramic Capacitor, 0.047 uF, 50 V, ± 5%, X7R, 0805 [2012 Metric]
KYOCERA AVX0805YC473JAT2A
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 16V .047uF X7R 0805 5% Tol
Yageo GroupC0805C473J5RACTU
47nF ±5% 50V X7R 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT RoHS
CAP CER 0.047UF 50V X7R 0805
X7R 47nF 16V ±5% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Descriptions
Descriptions de KYOCERA AVX 08055C473JAT4A fournies par ses distributeurs.
Cap Ceramic 0.047uF 50V X7R 5% SMD 0805 125°C Paper T/R
0805 (2012Metric) CERAMIC CAPACITOR ceramic capacitor 50V 0.047muF ±5% X7R
47nF ¡À5% X7R 50V 0805 2.01mm*1.25mm*940¦Ìm