KYOCERA AVX 08055A2R0CAT2A
0805 2 pF 50 V ±0.25 pF Tolerance C0G/NP0 SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour KYOCERA AVX 08055A2R0CAT2A.
Newark
Datasheet4 pagesIl y a 16 ans
TME
Future Electronics
Jameco
Sierra IC
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-10.46%
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
KYOCERA AVX08055A2R2CAT2A
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 2.2pF C0G 0805 .25pF Tol
0805 2 pF 50 V ±0.25 pF Tolerance NP0 SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Samsung Electro-MechanicsCL21C020CBANNNC
Multilayer Ceramic Capacitor, 2 pF, 50 V, ± 0.25pF, C0G (NP0), 0805 [2012 Metric]
KYOCERA AVX08051A1R8CAT2A
0805 1.8 pF 100 V ±0.25 pF Tolerance C0G/NP0 SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Ceramic Capacitor 2.2pF, 50VDC, 0805, ±0.5 pF
50V 2.2pF NP0 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Descriptions
Descriptions de KYOCERA AVX 08055A2R0CAT2A fournies par ses distributeurs.
Cap Ceramic 2pF 50V C0G 0.25pF Pad SMD 0805 125C T/R
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 12.5% +Tol, 12.5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.000002uF, Surface Mount, 0805
CERAMIC CAPACITOR 0805 (2012Metric) Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.01mmx1.25mm C0G NP0 ±0.25pF 2pF
Capacitance:2Pf; Voltage Rating:50V; Ceramic Capacitor Case:0805 [2012 Metric]; Capacitance Tolerance:± 0.25Pf; Dielectric Characteristic:c0G / Np0; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Max:125°C; Series Name:- Rohs Compliant: Yes
This ceramic capacitor from Kyocera features a capacitance of 2pF and a voltage rating of 50V. It is constructed with a C0G dielectric and has a package size of 0805. The component is designed for surface mount applications and has a maximum operating temperature of 125°C and a minimum operating temperature of -55°C. It is lead-free and RoHS compliant.