KYOCERA AVX 08051C474K4T2A
0805 0.47 uF 100 V ±10% Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Chip Capacitor
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour KYOCERA AVX 08051C474K4T2A.
IHS
Datasheet5 pagesIl y a 3 ans
Upverter
Future Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-4.72%
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
KYOCERA AVX0805YC474KAT2A
0805 470 nF 16 V ±10 % Tolerance X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
Cap Ceramic 0.47uF 50V X7R 10% Pad SMD 0805 125C Automotive T/R
CAP CER 0.47UF 50V X7R 0805 / Cap Ceramic 0.47uF 50V X7R 10% Pad SMD 0805 125°C T/R
Yageo GroupC0805C474K3RACTU
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.47uF, Surface Mount, 0805
0805 0.47 uF 16 V ±10% Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
TAIYO YUDENEMK212B7474KD-T
0805 0.47 uF 16 V ±10% Tolerance X7R Multilayer Ceramic Capacitor
Descriptions
Descriptions de KYOCERA AVX 08051C474K4T2A fournies par ses distributeurs.
100V 470nF X7R ±10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Cap Ceramic 0.47uF 100V X7R 10% Pad SMD 0805 125C Automotive T/R
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.47uF, Surface Mount, 0805
0805 (2012Metric) CERAMIC CAPACITOR ceramic capacitor 100V 0.47muF ±10% X7R