KYOCERA AVX 04025C561KAT2A
0402 560 pF 50 V ±10 % Tolerance X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour KYOCERA AVX 04025C561KAT2A.
Upverter
Technical Drawing134 pagesIl y a 5 ans
Newark
element14
Arrow Electronics
TME
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-12.88%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
SnapEDA
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Yageo GroupC0402C561K5RACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 560pF X7R 0402 10%
50V 560pF X7R ±10% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL05B561KB5NNNC
0402 560 pF 50 V ±10% Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Cap Ceramic 560pF 100V X7R 10% SMD 0402 125°C Paper T/R
Samsung Electro-MechanicsCL21B561KBANNNC
Multilayer Ceramic Capacitor, 560 pF, 50 V, ± 10%, X7R, 0805 [2012 Metric]
Descriptions
Descriptions de KYOCERA AVX 04025C561KAT2A fournies par ses distributeurs.
Cap Ceramic 560pF 50V X7R 10% SMD 0402 125°C Paper T/R
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.00056uF, Surface Mount, 0402
0402 (1005Metric) CERAMIC CAPACITOR ceramic capacitor 50V 560pF ±10% X7R
Ceramic Capacitor, 560Pf, 50V, X7R, 10%, 0402, Full Reel; Capacitance:560Pf; Voltage(Dc):50V; Capacitor Case/Package:0402 [1005 Metric]; Capacitance Tolerance:± 10%; Dielectric Characteristic:X7R; Product Range:-; Qualification:- Rohs Compliant: Yes |Kyocera Avx 04025C561KAT2A.